30 Nisan 2015 Perşembe

MAGGİE ÇORBA ÇEŞNİSİ ÜRÜN DENEYİMİ


Blogum bu aralar ürün deneyimlerini aktaran bir sosyal mecra haline geldi. Aslında bloguma yazmaya kalksam yazacağım, paylaşacağım şeyler tabi ki var ama öncelikle tembellik, sonra instagramın paylaşım açısından daha kolay bir mecra haline gelmesi blogumu bu hale getirdi. 
O yüzden anlayışınız için şimdiden teşekkür ediyor, bu ürün deneyimi paylaşımından sonra yeni bir post hazırlığı içine gireceğime dair söz veriyorum:))) 


Eveeeeeet şimdi gelelim asıl meselemize, yani Maggi'nin üretmiş olduğu yeni çorba çeşnilerine...
Fikri Mühim aracılığıyla bana ulaşan pakette 2 çeşit çorba çeşnisi yer alıyor. Bir tanesi tavuk sulu, diğeri ise et sulu çorba çeşnisi. Ürün kesinlikle bir hazır çorba değil, hepimizin evlerinde pişirdiği çorbalarımıza kıvam ve lezzet veren bir çeşni. İçeriğindeki un ve nişasta ile çorbaya kıvam veren, özellikle koyu kıvamlı çorba severler için iyi bir alternatif. Üstelik Maggi Çorba Çeşnisi, çorba için ayrıca un kavurmaktan, meyane hazırlamaktan hanımları kurtarmış oluyor. 
Bizim evde hazır çorba pek pişirilmez. Arada yöresel çorbaların tatlarını denemek için alırım. Ancak katkısız bulyonları özellikle çorba ve pilavlarda kullanıyorum. Yemeğe kattığı lezzeti seviyorum. 
   

Ben tavuk sulu çorba çeşnisi ile domatesli, biberli şehriye çorbası yaptım. Her zaman kullandığım malzemelere ek olarak Maggi Tavuk Sulu Çorba Çeşnisi ilave ettim. Kıvam olarak oldukça yoğun bir çorba oldu ki ben yoğun çorba sevenlerdenim. Lezzet olarak da bana hazır çorba tadını anımsattı. Ama eşim ve minik kuzu Emir bey çorbayı çok beğendiler.
10 üzerinden bir puanlama yapacak olursaaaaaaaam:))
Kıvama 10 üzerinden 9
Lezzete 10 üzerindeeeeeeeen 7 veriyorum.

Bu deneyimi yaşattığı için Fikri Mühim ve Maggi'ye teşekkürler...
Ayrıca Maggi'nin üzeri resimli saklama kaplarını da çok beğendiğimi belirtmeden geçemeyeceğim:)


2 yorum:

  1. Adeta hepimizin üzerine ölü toprağı serpilmiş :) Ben geri dönmeye çalışıyorum şu an. Darısı başına :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Doğru söze ne gerek:)) Ben iyice koptum canım. Hatta daha iki gün önce kapatmayı bile düşündüm. Herhalde senin bu çağrın bir tevafuk olsa gerek:))

      Sil

Hadi birşey söyle:)