8 Mayıs 2011 Pazar

ANNE OLMAK...


Bu sene anneler günü benim için daha bir anlamlı, daha bir özel, daha bir başka...


Çünkü bu sene ben de bir anneyim.
Küçük bir mucizeye tanıklık ediyor olmanın verdiği hazzı, insanın içinde yavrusuna karşı coşan sevgi şelalelerini, gülümsemesiyle size dünyaları hediye edişini, bir dokunuşun, bir bakışın size neler neler kattığını ve daha bir çok şeyi bir arada yaşamayı yani anne olmayı tarif etmek imkansız. Sadece yaşanabilecek bir duygu bence.
Her sene annemi arar anneler gününü kutlardım. Mutlu olurdum:) Mutlu olurdu:)
Bir çocuk olarak mutlu olmakla, bir anne olarak mutlu olmanın farkını bu sene anladım.Canım Mehmet Emir'imin dünyaya gelmesiyle anladım.


O uyurken, bir film seyreder gibi yüzünü seyretminin verdiği hazdan anladım.


O ağlayınca, içimin cız etmesinden, benim canımın daha çok yanmasından anladım.


O gülünce, kalbimin taşıyamayacağı kadar mutlulukla dolmasından anladım.


...


Kısacası o bana anne olmanın ne demek olduğunu anlattı.
Mehmet Emir, güzel yavrum, seninle 2 ay 20 günden beri yan yana, koyun koyuna, kucak kucağayız. Bu benim ilk anneler günüm. Anne olmanın günü olmaz gerçi ama başkaymış bu günde anne olmanın verdiği haz. İyi ki varsın Annecim. İyi ki dünyaya gelmişsin. İyi ki Allahım seni bana göndermiş.
İnşallah bundan sonra da seninle nice anneler gününü kutlarız. Her ne kadar bu sene baban senin adına bana güzel bir anneler günü hediyesi almış olsa da senin minicik ellerinden alacağım bir kır çiceğini ve minicik dudakların arasından çıkacak "Canım annecim, anneler günün kutlu olsun" diyeceğin günleri sabırsızlıkla bekliyorum.
Seni çoooooooooooooook ama çoooooooooooook SEVİYORUM canım OĞLUM.
Veeeeeeee bütün anneler, anne olmayı bekleyenler sizin de anneler gününüz kutlu olsun...
Dip Not:


Mehmet Emir 18 Şubat 2011 günü dünyaya geldi. Biliyorum Mehmet Emir'in doğacağı haberini paylaştığım o günden bu yana bloğuma hiç bir post ekleyemedim. Hem yeni bir hayata alışıyor olmanın verdiği telaş, zamansızlık, hem de blog yasağının araya girmiş olması beni biraz bloğumdan uzaklaştırmıştı. Artık yeni hayatımıza alıştık ve blog yasakları da kalktı. İnşallah bundan sonra daha çok paylaşımlarla bloğumda olmaya devam edeceğim.


6 yorum:

 1. ama sen çok duygulu ve tatlı bir annesin ...mehmet emiride her ne kadar benim kucağımda ağlayıp durduysa da çok çok özledim ....

  YanıtlaSil
 2. Bir ömür boyu oğlunuzla sağlıklı mutlu başarılı uzuuun ve hep birlikte bir ömür geçirin inşallah!!!İnşallah seneye annler gününde annecim diyerek küçük adımlarla size koşuşunu yaşarsınız anneler gününde.Ben de önümüzdeki anneler gününde inşallah küçük mucizemi kucaklamış olurum sizin gibi...

  YanıtlaSil
 3. canım zeynebim, eminim sen de çok duygulu tatlı bir anne olursun:) Emir o zamanlar biraz küçüktü teyzesi şimdi birazcık daha büyüdü artık ağlamaz. o da seni özledi:))

  YanıtlaSil
 4. Lemonade iyi dileklerin, güzel sözlerin için çok teşekkür ederim. Allah sağlıklı sıhatli bir hamilelik geçirmenizi ve cennet kokulu bebişinizi kucağınıza almanızı nasip etsin. Tarifi imkansız bir duygu. İsteyen herkese tattırsın Allahım.

  YanıtlaSil
 5. Ne kadar güzel anlatmışsın. Allah herkese nasip etsin dedim okurken. Paşaya ve sana sevgiler =)

  YanıtlaSil
 6. Paşanın da sana selamı var teyzesi:) Allahım çocuk sahibi olmak isteyen herkese nasip etsin inşallah.

  YanıtlaSil

Hadi birşey söyle:)