14 Eylül 2010 Salı

YENİDEN MERHABA...

Bloguma yazmayalı epeyce bir zaman oldu. Ama emin olun bu ihmalimin geçerli ve minik bir mazereti var:)

Haziran ayının sonunda iki kişilik ailemize yeni bir bireyin daha katılacağını öğrendik. O zamandan bu zamana vakit öyle hızlı akıp geçtiki, aradan 3 ayın geçmiş olduğunu yeni fark ettim.

Hayatımın odak noktası birden farklı bir merkeze kaydı. Her ne kadar biz onu bekliyor olsak da onun varlığını öğrenmek küçük ailemizde yeni bir heyecanın başlangıcı oldu. Artık onun aramıza katılacağı günü dört gözle bekliyoruz.


İlk göz ağrımız Allah nasip eder, bir aksilik çıkmazsa 2010 şubat sonu- mart başı gibi aramızda olacak. Şimdilik 4. ayımızdayız. Her ikimizde hızlı bir şekilde büyüyoruz:) Şimdiden 3 kilo aldık. Bakalım onu kucağımıza alana kadar ne kadar tombiş bir anne olacağım:))

Doktor kontrollerini sabırsızlıkla bekliyorum. Onu ultrasonda görmek beni acayip heyecanlandırıyor. Her gidişimde onun biraz daha büyüyüp geliştiğini, hareketlerinin arttığını ve sağlıklı olduğunu görmek beni çok mutlu ediyor. Henüz onu hissetmekle hissetmemek arasında gidip geliyorum. Bebeği olan arkadaşlarım ve doktorlar 20. haftada ancak hareketlerini hissedebileceğimi söylüyorlar. Ama bazen karnımda beklenmedik anda gelen bir harekete acaba mı? demeden edemiyorum. Kesin bir şekilde hareketlerini hissetmeme az kaldı bebeğim:)

Bir taraftan bir sürü endişeyi aynı anda yaşıyorum.

Doğuma kadar herşey yolunda gidecek mi?


Doğum nasıl olacak?


Minicik bir bebeğe bakabilecek miyim?


İşe dönüş nasıl olacak, onu kimlere emanet edeceğim?


Ben yanında değilken iyi olacak mı?


İyi bir anne olabilecek miyim?


Onun kişiliğinin oluşmasında iyi bir rol üstlenebilecek miyim?


Geleceği, eğitimi, sosyal hayatı ve sayamadığım bir sürü endişe konusu şimdiden beni tedirgin ediyor. Acaba benim dışımdaki hamileler de böyle endişeler yaşıyorlar mı yoksa ben çok mu hüsnü kuruntuluyum bilemiyorum.

Umuyorum, sağlığımız yerinde olduğu sürece bebeğimle birlikte, onun için yapacağım şeyler ve hamilelik sürecim hakkında blogumuza daha fazla vakit ayırabiliriz. Ayrıca tüm annelerin de tecrübelerine ihtiyacım olacak. Benimle deneyimlerinizi paylaşmanızı istesem çok şey mi istemiş olurum:(


En kısa zamanda görüşmek üzere sevgiyle kalın...

4 yorum:

 1. Allah sağlıkla kucağına aldırsın.Çok sevindim..

  Anne-bebek bloglarına takılman iyi olur.Ayrıca ilk çocukta böyle endişeler normal galiba..Ben ilk oğlum okula başlayana kadar endişelenmiştim.Sanki okula giden tek çocuk benimkiydi:)

  YanıtlaSil
 2. Teşekkür ederim. İnşallah sağlıklı bir şekilde kucağımıza alırız. Desenize ben daha çookkk endişeleneceğim:))

  YanıtlaSil
 3. allah saglıkla kavusmayı nasip etsin.. ben de 20 haftalık hamileyim.. sanırım aynı ayda olacaz.. bizimki nasipse subat ortası gelecek.. cok heyecanlıyım benim de ilk goz agrım... takipte olacagım.. ben de kızımı heyecanla bekliyorum .. daha baslamadı hareketler bu haftalarda baslaması gerekli artık.. sabırsızlıkla bekliyorum

  YanıtlaSil
 4. Teşekkür ederim Bilges, İnşallah sizde sağlıklı bir şekilde kucağınıza alırsınız prensesinizi. Evet 3-4 haftalık bir aramız olabilir. Benim de ilk hamileliğim, ilk göz ağrım olacak allah nasip ederse. Evet yakında minik tekmeleri hissedersin karnında. Bebeği olan arkadaşlarım o zaman hamile olduğunu daha çok hissediyorsun, daha farklı bir bağ kuruluyor aranızda diyorlar. Ben de merakla bekliyorum hareketlerini hissedeceğim günleri...

  YanıtlaSil

Hadi birşey söyle:)